27. 6. 2021 Pavel Šporcl zahraje z pláže u Jordánu

Jeskyně, nádraží, letištní hala, tržnice, hladina rybníka – to všechno jsou místa, kde náš nejznámější houslista už hrál. Na 4. července si připravil koncert z pláže vodní nádrže Jordán v Táboře jako součást festivalu Múzy u Jordánu.

vodní nádrže Jordán v Táboře jako součást festivalu Múzy u Jordánu.
„Jsem moderní člověk, který se nebojí vystoupit ze zajetých kolejí, a ukázat, že koncert nemusí mít žádné limity ani v oblečení, ani v místě, kde se odehrává“ řekl k chystanému koncertu na dalším netradičním místě houslista.
Malebnou scenérii přírody a vodní hladiny rozezní tóny hudebních mistrů. Šporcl odehraje koncert složený z nejúspěšnějších skladeb svého programu Gipsy Fire. Hostem bude jeho cikánská cimbálová kapela Gipsy Way Ensemble. S ní tento program odehrál na více než 400 koncertech po celém světě, včetně například USA nebo Číny.
„Vždy jsem měl cikánskou hudbu moc rád, je nabitá emocemi a vášní, přitom je technicky obtížná. Hraji i skladby mistrů klasické hudby, ovšem ve svižných aranžích, které leckoho možná překvapí. Mít vlastní cimbálovku je můj splněný sen“, dodal Šporcl.
Koncert se koná 4. července 2021 od 20 hodin u vodní nádrže Jordán.
Pavel Šporcl

Šporcl hrál s jemnou lyrikou a strhující virtuozitou

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter