17. prosince 2019 Houslista Pavel Šporcl stráví letošní advent v Liverpoolu

Pavel Šporcl bude zvláštním hostem série tradičních vánočních koncertů Spirit of Christmas Liverpoolské královské filharmonie. V médiích je uveden jako houslová superstar, přinášející éterický a vřelý hlas svých modrých houslí.

Domácí fanoušci Pavla Šporcla jsou letos ochuzeni o jeho obvyklé vánoční turné. Jediný koncert v Praze proběhl 4. prosince ve zcela vyprodaném Divadle Bez zábradlí, hostem byla sopranistka Jana Šrejma Kačírková. Diváci tak měli možnost vyslechnout v houslistově podání krásné vánoční melodie a koledy, obohacené o čistý soprán Šrejmy Kačírkové. Konec adventu stráví Šporcl v zahraničí.
„S velikou ctí jsem přijal pozvání Liverpoolské královské filharmonie odehrát s ní sérii vánočních koncertů, řekl ke svému prosincovému programu Šporcl. „Před dvěma lety jsem s tímto orchestrem nahrál album Vánoce na modrých houslích a vždy si velmi rád společné vystoupení s tak prestižním souborem zopakuji“, dodal Šporcl.
Zmiňované album Christmas on the Blue Violin (Vánoce na modrých houslích) vyšlo v roce 2017 a vyšplhalo se do celosvětového žebříčku TOP 10 mezi všemi žánry. Stalo se tak zatím nejúspěšnější Šporclovou nahrávkou, dosud se ho prodalo více než 200 tisíc kusů.
Koncerty proběhnou 14., 17–18. a 20–22. prosince v Liverpool Philharmonic Hall. Hostování Pavla Šporcla v tomto tradičním vánočním programu prestižní Liverpoolské filharmonie je tak dalším významným zahraničním úspěchem českého houslisty.

Recenzi si můžete přečíst zde:

Pavel Šporcl

Šporcl hrál s jemnou lyrikou a strhující virtuozitou

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter