13. prosince 2019 Houslista Pavel Šporcl natáčí další díly Hudebních perliček pro ČT

Úspěšný pořad Hudební perličky Pavla Šporcla dětského kanálu České televize se dočkal dalších dílů. Jejich natáčení bude probíhat v nejbližších dnech, na obrazovkách se objeví na podzim letošního roku. Celkem bude pro malé diváky připraveno 56 dílů.

Seriál zaměřený na první seznamovací krůčky s klasickou hudbou je určený hlavně dětem. Uvádí ho přední český houslový virtuos Pavel Šporcl, kterého doprovázejí hosté – ať už profesionální muzikanti nebo i talentované děti. Pořad s krátkými animacemi představí slavné hudební skladatele a ukázky jejich tvorby.
„Jsem přesvědčen, že spojením hrané melodie a perliček zajímavostí o konkrétní skladbě, jejím autorovi a historických souvislostech, se hudební dílo stává pro děti atraktivní a snadno zapamatovatelné“, řekl o své účasti v tomto pořadu Šporcl. V pětiminutovém televizním pořadu se dozvědí o melodiích, které každý zná nebo je aspoň zaslechl, ale možná si úplně neuvědomuje, kdo je složil. Jednotlivé díly, doplněné dalšími informacemi a kvízem, si děti mohou vyhledat na webových stránkách ČT.
Pavel Šporcl se ve své kariéře věnuje edukativní činnosti již léta. „V minulosti jsem pro děti odehrál desítky výchovných koncertů, ve kterých jsem se jim snažil zábavnou formou přiblížit klasickou hudbu a ukázat, že tzv. vážná hudba je i veselá a zajímavá. Mým dlouhodobým cílem je přivést ke klasické hudbě nové fanoušky a malé děti jsou pro svou vnímavost a hravost ideální“, dodal houslista.
Pavel Šporcl

Nesmírně talentovaný houslista

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter