7. května 2020 Pavel Šporcl zahraje 1. veřejný koncert od začátku karantény– v Pražské tržnici!!!

Chcete vidět a slyšet našeho nejznámějšího houslistu v mnoha virtuózních kouscích a mimořádném programu? Pavel Šporcl připravil speciální program Pocta Paganinimu s přesahem do mnoha žánrů. Koncert proběhne v rámci festivalu Art Parking, diváci si ho poslechnou z bezpečí a pohodlí svých automobilů.

Vedle skladeb největšího houslisty všech dob Niccoly Paganiniho, podle kterého je program nazván, zazní další stěžejní díla ze Šporclova širokého repertoáru. Kromě klasické hudby budou součástí programu úspěšné singly Surprise a Magical 24, které zní v moderním aranžmá, i skladby z jeho crossoverového alba Sporcelain. Nebudou chybět ani houslistovy autorské Variace na píseň Kde domov můj či dechberoucí Modlitba, kterou Šporcl zahraje za doprovodu Královské liverpoolské filharmonie, se kterou tuto skladbu hrál s velkým úspěchem na jejím loňském adventním cyklu koncertů.
Program Pocta Paganinimu budou moci zájemci sledovat v prostředí Pražské tržnice v rámci festivalu Art Parking, který zprostředkovává živé umění v době, kdy koncertní sály jsou pro veřejnost uzavřeny. Šporcl tímto živým koncertem opět vykročí za hranice toho, co jsme zvyklí od klasické hudby očekávat.
„Není to první netradiční místo, kde budu hrát. Už jsem koncertoval v jeskyni, v letištní hale, na nádraží, proč tedy ne v tržnici?“, řekl Šporcl. „A je o mě známo, že rád přijímám nové výzvy a nebojím se netradičních věcí“, dodal umělec. Tentokrát bude koncertovat před zaparkovanými auty.
Cílem festivalu Art Parking je umožnit bezpečné setkání člověka s živým uměním, které se neomezuje na streamování on-line vysílání, ať už divadelních inscenací, koncertů nebo virtuální společné sledování filmů.

Koncert začíná v neděli 10. května ve 19 hodin, podrobnosti o koncertu najdete na houslistově facebooku.

Pavel Šporcl

Šporcl hrál s jemnou lyrikou a strhující virtuozitou

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter