27. července 2020 Pavel Šporcl bude hostem letošního Bohemia JasFestu

Náš nejznámější houslista současnosti zahraje 31. července 2020 své autorské skladby Surprise, Modlitba a Magical 24 v rámci 16. ročníku Bohemia JazzFestu, jehož zakladatelem je světoznámý jazzový hudebník Rudy Linka. Letos nově v online přenosu.

„S Rudym Linkou se známe dlouhá léta, vždy jsem ho jako muzikanta obdivoval, proto jsem byl velmi potěšen, že mne oslovil s nabídkou vystoupit na letošním festivalu“, řekl k účasti Šporcl. „Navíc mám příležitost představit se divákům nejen jako houslista, ale i jako skladatel, zahraji tři své vlastní skladby popovějšího ražení“, dodal umělec.
Šporcl má jako autor na svém kontě více než 40 vlastních skladeb, všechny se setkaly u fanoušků s úspěchem. „Aktuálně se moje skladba Magical 24 drží již několik týdnů úspěšně v hitparádě Českého rozhlasu Česká 12, což vzhledem k tomu, že je to jediná instrumentální skladba, a navíc ji stále považuji za součást klasického žánru, považuji za velký úspěch“, přidal zajímavost houslista.
Online přenos koncertu, jehož dalšími hosty budou například Jiří Stivín nebo Filip Gondolán, začíná v pátek 31. 7. 2020 ve 20 hodin, je zdarma a sledovat jej můžete na Bohemia JasFest.
Pavel Šporcl

Šporcl hrál s jemnou lyrikou a strhující virtuozitou

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter