21. 4. 2017 Kocianovo Ústí – rozšířený program s výborným uměleckým obsazením

Umělecký ředitel hudebního festivalu Kocianovo Ústí Pavel Šporcl stojí za přípravou XII. ročníku, který se koná v Ústí nad Orlicí ve dnech 1. – 9. května. Program nabízí celkem šest koncertů a festival se tradičně prolíná s Kocianovou houslovou soutěží, které je Pavel Šporcl patronem.

„Díky vstřícné spolupráci města Ústí nad Orlicí a všech partnerů, kteří festival podporují ať už finančně nebo organizačně, se podařilo připravit krásný program s výborným uměleckým obsazením,“ uvedl Pavel Šporcl. „Letos uslyšíme skvělé sólisty, jakými jsou harfistka Jana Boušková nebo violoncellista Jiří Bárta. Koncert komorní hudby provede renomované Wihanovo kvarteto. Festival poprvé uvede dva orchestrální koncerty – tradiční Komorní filharmonii Pardubice, která doprovodí loňského laureáta Kocianovy houslové soutěže Nikolu Pajanoviće ze Slovinska. A z Českých Budějovic přijede s atraktivním programem Jihočeská filharmonie v čele s americkým dirigentem Kennethem Woodsem. V rámci série koncertů se může návštěvník těšit i na má vystoupení,“ upřesnil program umělecký ředitel festivalu Pavel Šporcl.
„Koncerty se tradičně konají v secesní Hernychově vile, v pozdně barokním kostele Nanebevzetí Panny Marie a funkcionalistickém Roškotově divadle, které bylo nedávno prohlášeno národní kulturní památkou. Jsem přesvědčen, že toto prostředí umocní hudební zážitky. Spojení hudebního festivalu s mezinárodní soutěží pro mladé houslisty je unikátní a přináší vzájemné obohacení. V našem městě pak vytváří jarní pohodu, radost z hudby a ze setkání. Osobně se velice těším a touto cestou Vás všechny srdečně zvu do Ústí nad Orlicí,“ zakončil Petr Hájek, starosta města.

Záštitu nad letošním ročníkem Kocianova Ústí převzal starosta města Petr Hájek.
Podrobný program hudebního festivalu společně s dalšími podrobnostmi je možné najít na webových stránkách www.kocianovo-usti.com a www.klubcentrum.cz

Tisková konference k XII. ročníku festivalu Kocianovo Ústí, k 24. ročníku Heranovy violoncellové soutěže a 59. ročníku Kocianovy houslové soutěže se konala 23. března v mediálním centru ORBIS agentury CzechTourism v Praze, ve spolupráci s agenturou CzechTourism.

Pavel Šporcl

Nesmírně talentovaný houslista

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter