PAVEL ŠPORCL PŘEVZAL V NEW YORKU VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ SRI CHINMOY TORCH BEARER AWARD

Za nezapomenutelný přínos a laskavou službu české společnosti na poli veřejného kulturního života byl Pavel Šporcl vyznamenán cenou Sri Chinmoy Torch Bearer Award. Tu přední český houslista převzal společně se světoznámým hollywoodským hercem Richardem Kindem dne 24. srpna v New Yorku.

 

Každoroční předání slavnostní ceny Torch Bearer Award je projevem uznání a pocty těm, kteří svým vlastním životem a činy výrazně obohatili životy ostatních a výjimečným způsobem tak ve společnosti pomáhají šířit pozitivní hodnoty a ideály. V minulosti toto ocenění získali například: jeden z nejvýznamnějších atletů historie Carl Lewis, předseda Evropské rady Herman van Rompuy, tenisová legenda Billie Jean King nebo jihoafrický anglikánský arcibiskup Desmond Tutu.

Za nezapomenutelný přínos a laskavou službu české společnosti na poli veřejného kulturního života bylo toto ocenění předáno dne 24. srpna 2018 v New Yorku českému houslistovi Pavlu Šporclovi. "Jsem velmi pyšný, že jsem cenu Sri Chinmoy Torch-Bearer Award získal. Znamená pro mne opravdu hodně. Dává mi sílu pokračovat v práci nejen jako houslista, ale také jako jeden z umělců celého světa, kteří věří, že umění může změnit život: to je náš dar a naše zodpovědnost. Jako lidé jsme všichni propojeni. Ale na světě stále žijí jedinci, kteří chtějí jen ničit. Hudba byla stvořena, aby lidi spojovala a my její síly musíme využít," dodává Pavel Šporcl.

Celá nezapomenutelná ceremonie byla součástí zakončení Sri Chinmoy Global Piece Run 2018. Na slavnostní předání ceny Pavla Šporcla  doprovodila jeho žena Barbora Šporclová Kodetová a dcery Violetta a Sophia.

PAVEL ŠPORCL PŘEVZAL V NEW YORKU VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ SRI CHINMOY TORCH BEARER AWARD
PAVEL ŠPORCL PŘEVZAL V NEW YORKU VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ SRI CHINMOY TORCH BEARER AWARD
Pavel Šporcl

Šporcl hrál s jemnou lyrikou a strhující virtuozitou

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter