PAVEL ŠPORCL HOSTEM VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE TALENT KRÁLOVÉHRADECKÉ KULTURY 2016

Ve středu 5. dubna vyznamená statutární město Hradec Králové nominované mladé umělce z řad dětí a mládeže ve věku do osmnácti let titulem Talent královéhradecké kultury 2016. V rámci galavečera, konaného v 18:00 hodin v sále Filharmonie Hradec Králové, vystoupí nominovaní královéhradečtí talenti společně s houslovým virtuózem Pavlem Šporclem. Výtěžek z akce spojené s výstavou nominovaných výtvarníků bude věnován na dostavbu nástroje Nadačnímu fondu varhany pro Filharmonii Hradec Králové.

Od roku 2014 oceňuje statutární město Hradec Králové mladé umělce z řad dětí a mládeže do osmnácti let, kteří v roce předchozím dosáhli mimořádného úspěchu: umístění v soutěži nebo počinu v oblasti kultury. Výběr provádí na základě návrhů vzešlých z ankety mezi kulturní veřejností, školami a členy kulturní komise města, poradního orgánu rady města. Po vyjádření souhlasu radou města schvaluje těmto úspěšným umělcům zastupitelstvo města udělení titulu Talent královéhradecké kultury. Ocenění předá primátor statutárního města Hradec Králové Zdeněk Fink a náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí, zdravotnictví, kultury a cestovního ruchu Anna Maclová během slavnostního galavečera v sále Filharmonie Hradec Králové.

Hostem letošního předávání je jeden z nejžádanějších českých umělců, houslista Pavel Šporcl. „Do Hradce Králové jezdím poměrně často a rád. Těší mě, že toto krásné a moderní město holduje nejen sportu, ale i umění,“ popisuje svůj vztah k Hradci Králové Pavel Šporcl, který zde začátkem dubna stráví celé tři dny: třetího dubna bude předsedat porotě krajského kola soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje v ZUŠ Habrmanova. Odtud si v pondělní večer odskočí odehrát svůj bachovský program do Prostějova, aby hned následující ráno opět zasedl mezi porotce. V aktivním spojení s mladými hradeckými hudebníky bude pak pokračovat při přípravách na středeční večer. „Pátého dopoledne budeme zkoušet se smyčcovým kvartetem ZUŠ Střezina Jaro z Vivaldiho Čtvera ročních dob. Chystáme i malé překvapení se zpěvačkou Adélou Haviarovou a klávesistou Vladimírem Slavíčkem,“ dodává Šporcl.

Během galavečera vystoupí také klarinetista Lukáš Verner, baletka Erika Potůčková , Bar bar kvartet, taneční kvarteto a kytarový orchestr ZUŠ Habrmanova, Taneční skupina T - BASS a další. Akci bude slovem provázet Romana Pacáková a program doplní i výstava nominovaných výtvarníků v přilehlých prostorách sálu.

Udílení cen Talent královéhradecké kultury 2016 se koná ve spolupráci s Klicperovým divadlem, Divadlem Drak a Filharmonií Hradec Králové. Mladé talenty přijdou podpořit i další významné osobnosti ze světa kultury: dramatik, režisér a umělecký šéf Klicperova divadla v Hradci Králové David Drábek, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí František Kinský, mistři z houslařského ateliéru Pilařů, florista Pavel Hruška či zástupci Unie výtvarných umělců Hradec Králové. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Nadačnímu fondu varhany pro Filharmonii Hradec Králové.
více informací: www.hradeckralove.org/zivot-ve-meste/talenty-kralovehradecke-kultury
rezervace míst: www.hkpoint.cz

PAVEL ŠPORCL HOSTEM VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE TALENT KRÁLOVÉHRADECKÉ KULTURY 2016
PAVEL ŠPORCL HOSTEM VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE TALENT KRÁLOVÉHRADECKÉ KULTURY 2016
Pavel Šporcl

Šporcl hrál s jemnou lyrikou a strhující virtuozitou

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter