VYJÁDŘENÍ PAVLA ŠPORCLA K REAKCÍM NA ČLÁNEK V BLESK.CZ - ZE DNE 5. LEDNA 2017

Včera jsem byl od Blesk.cz, který psal o mém daru paterčatům, požádán o vyjádření, proč jsem se rozhodl podpořit rodinu Kiňů. Článek vyvolal mnoho reakcí a bohužel i opětovně mnoho nenávistných. Každý má samozřejmě právo na svůj názor. Já těm opačným mnohdy také rozumím. Ale nerozumím těm opravdu nenávistným, ze kterých je cítit pouze xenofobie, zloba a závist. Myslím si, že je pouze na mně a mém rozhodnutí, koho uznám za vhodné podpořit. A tak budu činit i v budoucnu. Abych předešel jakýmkoli nedorozuměním, zde je mé plné vyjádření pro Blesk.cz:

Celý život žiju s heslem: Pokud je to v mých silách, pomohu, protože člověk nikdy neví, kdy bude sám pomoc potřebovat. Pomáhat ostatním považuji za základ svého života. Jsem tváří několika neziskových organizací, za rok odehraji mnoho benefičních koncertů, pomáhám i finančně neziskovým institucím a sdružením. Já nejsem xenofob. Mnoho let vystupuji s mojí cikánskou cimbálovou kapelou v programu Gipsy Fire. Její členové jsou skvělí muzikanti a kamarádi.

Jsem od začátku ve spojení nejen s rodinou Kiňů, ale i s Rodinným centrem v Milovicích. A tak vím, jak moc náročná je péče o pět stejně starých dětí. A jako rodič vím, jak drahý je provoz domácnosti s malými dětmi. A to my máme pouze tři. Proto jsem se rozhodl Kiňovi podpořit.
Pavel Šporcl

Pavel Šporcl

Šporcl hrál s jemnou lyrikou a strhující virtuozitou

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter