PAVEL ŠPORCL - VĚRNÝ PATRON 12. ROČNÍKU FESTIVALU HUDBA ZNOJMO

12. ročník festivalu hudby a vína ve Znojmě je věnován 260. výročí narození Wolfganga Amadea Mozarta. V rámci něho a v rámci spolupráce s partnerským festivalem v rakouském Retzu Pavel Šporcl provede tři koncerty. Na nich zahraje téměř všechny Mozartovy sonáty pro housle a klavír.

PAVEL ŠPORCL - VĚRNÝ PATRON 12. ROČNÍKU FESTIVALU HUDBA ZNOJMOPAVEL ŠPORCL - VĚRNÝ PATRON 12. ROČNÍKU FESTIVALU HUDBA ZNOJMO

Koncerty provede vždy s jiným renomovaným klavíristou:  14. července zahraje v sousedním Retzu s Matthiasem Fletzbergem. 16. července ve znojemské jízdárně Louckého kláštera houslistu doprovodí Michael Tsalka. Maratón Mozartových sonát zakončí 18. července na zámku v Jevišovicích s Barbarou Willi.

Coby festivalový patron Pavel Šporcl zavítá i na premiéru Mozartovy opery Don Giovanni ve speciálním nastudování festivalu Hudba Znojmo s Adamem Plachetkou v titulní roli. Chybět nebude ani na koncertě Malí géniové hrají pro Znojmo, který se koná 15. července. Mladým talentům se bude věnovat celý den a to i v rámci tradičního společného oběda.