25. 1. 2016 PAVEL ŠPORCL ZÍSKAL ZLATOU A PLATINOVOU DESKU SUPRAPHONU A INFORMOVAL O SVÉM ÚNOROVÉM DEBUDU V CARNEGIE HALL

Pavel Šporcl převzal v pondělí 25. ledna 2016 platinovou a zlatou desku Supraphonu a představil své umělecké projekty pro rok 2016 včetně debutu v newyorské Carnegie Hall, kde vystoupí již 13. února.

Houslový virtuos Pavel Šporcl loni na podzim vydal na 2CD - k poctě 330. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha - „Sonáty a partity pro sólové housle.“ K novému albu zároveň uspořádal mimořádné turné „Bacha na Šporcla – Generali Tour 2015“. V rámci třinácti beznadějně vyprodaných koncertů provedl vždy jiné Bachovy skladby, které v Praze a v Brně navíc rozšířil o „Bach maratón.“ V rámci něho provedl v metropolích Čech a Moravy vždy tři koncerty ve třech po sobě jdoucích dnech a provedl tak absolutně kompletní Bachovo dílo pro housle.

Album se Sonátami a Partitami pro sólové housle se za necelé tři měsíce od vydání stalo nejprodávanější tuzemskou klasickou nahrávkou roku 2015. 25. ledna za ni Pavel Šporcl v prostorách nové prodejny SUPRAPHON musicpoint převzal platinovou desku. Oblíbený houslista zároveň obdržel i zlatou desku za 3CD „Zlatá kolekce.“ Ta vyšla v roce 2013 k jeho čtyřicetinám a je výběrem toho nejlepšího ze supraphonských nahrávek.

V rámci slavnostního předání ocenění za prodej alb Pavel Šporcl představil svoje plány pro rok 2016. Tím nejvýznamnějším je nepochybně debut v newyorské Carnegie Hall. V hlavním sále - Isaac Stern Auditorium, jedné z nejslavnějších koncertních síní světa - provede Pavel Šporcl již 13. února letošního roku lyrický, oblíbený avšak intonačně náročný Koncert e moll pro housle a orchestr Felixe Mendellsohna-Bartholdyho. Českého houslistu v Americe doprovodí New England Symphonic Ensemble pod taktovkou italského dirigenta Guiseppe Lanzetti. „Koncert v Carnegie Hall je pro mě velkou výzvou a vyznamenáním současně. Debutem ve slavném Isaac Stern Auditorium si splním jeden ze svých největších snů,“ dodává Pavel Šporcl.

Carnegie Hall je americkou Mekkou všech umělců. Ročně se zde koná na 250 koncertů klasické
a populární hudby. Naposledy tu z českých houslistů debutoval Josef Suk před více než padesáti lety. Slavná síň otevřela brány do světa také fenomenálnímu Janu Kubelíkovi a to v roce 1901. V roce 2000 debutoval na sedmé avenue za český pop Karel Gott. Štafetu toho nejlepšího z českého hudebního kumštu nyní důstojně převezme Pavel Šporcl. Houslista, jemuž se v Evropě přezdívá Paganini
21. století.

Mgr. Vladan Drvota
marketing a propagace
SUPRAPHON a. s.
Mobil: + 420 724 444 507
vladan.drvota@supraphon.cz
www.supraphon.cz
www.facebook.com/Supraphon     

Jana Dioszegi, DiS.
Manažerka Pavla Šporcla     
ŠPORCL ARTS Agency s.r.o.    
Mobil: +420 776 312 509    
jana@pavelsporcl.cz
www.pavelsporcl.cz    
www.facebook.com/pavelsporcl
  

FacebookYoutubeTwitter