říjen - prosinec 2015

BACHA NA ŠPORCLA - GENERALI TOUR 2015

DĚKUJEME VŠEM PARTNERŮM, POSLUCHAČŮM A PŘÍZNIVCŮM ZA LASKAVOU PODPORU TURNÉ, KTERÉ SE I DÍKY VÁM STALO SKUTEČNOU OSLAVOU VELKOLEPÉ BACHOVY HUDBY. ROVNĚŽ DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU SOS DĚTSKÝM VESNIČKÁM V RÁMCI KONCERTŮ BACH MARATÓNU V PRAZE A V BRNĚ.

V říjnu a v prosinci roku 2015 Pavel Šporcl vyrazil na sérii koncertů po České republice. V rámci tradičního turné představil své nové CD: Sonáty a partity pro sólové housle Johanna Sebastiana Bacha. Novinka, kterou natočil k poctě a 330. výročí od narození tohoto významného německého skladatele pro hudební vydavatelství Supraphon v červnu 2015, byla již v únoru 2016 oceněna za prodej Platinovou deskou Supraphonu.

V rámci třinácti koncertů jedinečného turné Bacha na Šporcla Pavel Šporcl zcela vyprodal kostely a koncertní síně v Hradci Králové, Pardubicích, Kostelci nad Orlicí, Litoměřicích, Ostravě, Plzni, Praze a v Brně. Každý z večerů provedl vždy jiné ze skladeb Johanna Sebastiana Bacha. V metropolích Čech a Moravy provedl dokonce unikátní a nevídaný: BACH-MARATON a to v kostele sv. Šimona a Judy v Praze a v brněnském Besedním domě. Ve třech po sobě jdoucích dnech tam zahrál vždy tři zcela jiné programy sestavené ze skladeb Johanna Sebastiana Bacha. V sedmi a půl hodinách hudby tak provedl kompletní skladatelovo dílo pro housle. Za tento výjimečný počin sklidil velké uznání odborných hudebních kritiků.

Vedle technicky i pamětně velmi náročných sólových Sonát a Partit provedl všechny Bachovy koncerty pro housle, smyčce a basso continuo za doprovodu vynikajícího orchestru barokních nástrojů Czech Ensemble Baroque Orchestra. Ve dvojkoncertu d moll mu byla partnerkou koncertní mistryně ansámblu, houslistka: Elen Machová. V koncertu pro housle a hoboj c moll pak skvělý český hobojista: Vilém Veverka. Součástí turné byly i tři koncerty se slavným cembalistou iránsko-amerického původu: Mahanem Esfahani.


Partneři turné
FacebookYoutubeTwitter