ŠPORCL ARTS AGENCY S. R .O.

HUDBA MEZI LOKOMOTIVAMI 2020 / 2021
Cyklus šesti komorních koncertů ŠPORCL ARTS Agency a Národního technického muzea

    

Patrony cyklu koncertů jsou generální ředitel NTM Karel Ksandr a houslista Pavel Šporcl

Národní technické muzeum, Dopravní hala, Kostelní 42, 170 78 Praha 7
www.ntm.cz, www.pavelsporcl.com

Předprodej vstupenek: Eshop Šporcl Arts Agency, GoOut a v pokladně muzea.

Cyklus šesti koncertů je pořádaný v unikátní spolupráci Národního technického muzea a hudební agentury Pavla Šporcla ŠPORCL ARTS Agency. Vzniká jako unikátní souznění komorní hudby s netradičním prostředím evokujícím návrat do časů minulosti. Atmosféra i díky své skvělé akustice se k podobným koncertům velmi hodí. Cyklus napomáhá k propagaci tak významného prostoru, jako je Národní technické muzeum. Přináší krásnou hudbu v nejlepším možném provedení českých špičkových umělců. Nabízí koncerty komorního charakteru, které souzní s prostředím, s akustikou i jeho nostalgií. Patrony cyklu jsou generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr a houslista Pavel Šporcl.


Pondělí 05. 10. | 19.00 | Pavel Šporcl – Láska a nenávist
Náš nejznámější houslista se svými modrými houslemi se v novém programu vrací do svého nitra, k základním kamenům klasické hudby. V tematickém večeru přednáší skladby spjaté s láskou a vášní, která vede až k démonickým stavům. Zazní díla L. van Beethovena, E. W. Korngolda a N. Paganiniho. Spoluúčinkuje klavírista Petr Jiříkovský.


Pondělí 19. 10. | 19.00 | Zemlinského kvarteto – Beethoven & Dvořák / KONCERT SE PŘEKLÁDÁ, TERMÍN BUDE UPŘESNĚN
Jeden z nejlepších světových komorních smyčcových souborů je hostem více na zahraničních, než na českých pódiích. V roce 2020, kdy celý svět vzpomínal 250. výročí narození L. van Beethovena, oslavil unikátních 25 let existence. Pro koncert cyklu NTM si Zemlinského kvarteto připravilo program, ve kterém přednesou Beethovenův Smyčcový kvartet č. 9 C dur op. 59/3 a kvartet č. 13. G dur op. 106 Antonína Dvořáka.


Pondělí 16. 11. | 19.00 | Vojtech Szabó – Play accordion / KONCERT SE PŘEKLÁDÁ, TERMÍN BUDE UPŘESNĚN
Jeden z nejlepších evropských akordeonistů představuje v tomto programu akordeon jako sólový nástroj. Zahrnuje virtuózní skladby od tradičního argentinského tanga až po tango nuevo Astora Piazzolly, filmovou hudbu, vlastní skladby i jazz/swing. Atmosféra jeho koncertů je plná emocí, od vyzývavé vášně, po nostalgické zamyšlení a vibrací nejvnitřnějších emocí. I skladby známých skladatelů naplňuje vlastními myšlenkami a přetváří tvůrčím způsobem, že nikdy nezazní identicky a koncerty jsou plné překvapujících zvratů a vjemů.


Pondělí 15. 02. 2021 | 19.00 | Lukáš Sommer – Kytarové gala
Kytarista a skladatel, který netradičně, avšak úspěšně debutoval na festivalu Pražské jaro na jaře 2020, představuje své unikátní sólové koncertní vystoupení. Zazní autorské i známé kytarové skladby. Program je také ojedinělou přehlídkou českého nástrojového umění, neboť v jeho průběhu Lukáš Sommer postupně představuje pět mistrovských kytar z dílen českých tvůrců.


Pondělí 15. 03. 2021 | 19.00 | Jana Šrejma Kačírková – Smír mezi ctností a krásou
Naše nejlepší sopranistka připravila se svými kolegy nový, v netradičním obsazení koncipovaný program související s největším básníkem všech dob P. Metastasiem. Zazní skladby W. A. Mozarta, Ch. W. Glucka, J. Myslivečka, L. Sommera. Spoluúčinkuje M. Nostitz Quartet a kytarista Lukáš Sommer, který se kromě autorské tvorby podílel i na aranžích operních árií.


Pondělí 19. 04. 2021 | 19.00 | Barbora Šporclová Kodetová – Tam za tou duhou
Závěrečný koncert cyklu přinese překrásný program věnovaný muzikálu, šansonu, jazzu i písním kolegyň – hereček / zpěvaček, jako B. Streisand, J. Garland. V něm ukazuje pokračovatelka slavného hereckého rodu svou vášeň pro zpěv. A dokazuje, že je stejně dobrou zpěvačkou jako herečkou. Barboru Šporclovou Kodetovou doprovodí M. Nostitz Quartet a klavírista Michal Worek. Koncert, který uzavře cyklus hudby, znějící na křídlech nostalgie, bude plný emocí a překvapení.
Produkce, eventy, koncerty, castingy, spolupráce s umělci.


ŠPORCL ARTS AGENCY "Když hvězdy září"
Exkluzivní zastoupení umělců:

Pavel Šporcl - housle www.pavelsporcl.com
Robert Kružík - dirigent www.robertkruzik.cz
Jana Šrejma Kačírková - soprá
n www.janasrejmakacirkova.com
Zemlinského kvarteto
www.zemlinskyquartet.cz
Vojtech Szabó - akordeon
www.vojtechszabo.cz
Amir Khan - tenor

Lukáš Sommer - kytara & skladba
www.lukassommer.eu
M. Nostitz Quartet
www.nostitzquartet.cz

Kontakt:

ŠPORCL ARTS Agency s.r.o.
Praha 7 - Holešovice, U Smaltovny 1210/2, PSČ 170 00
IČO: 24247201, DIČ: CZ24247201
Jednatel: MgA. Pavel Šporcl

Mgr. Ada Slivanská, manažerka Pavla Šporcla, manažerka umělců
office@sporclarts.com, ada@sporclarts.com, Tel. +420 608 332 830